Wraz z nimi każdego dnia zmienia się rzeczywistość działów IT. Rośnie liczba maszyn wirtualnych, serwerów, oprogramowania, licencji, a tym samym zwiększa się ilość danych do przetworzenia.
Ludzki organizm świadomość otoczenia oraz jej ciągłość uzyskuje dzięki procesom percepcyjnym, czyli poznawaniu środowiska zewnętrznego za pomocą zmysłów.
inTrack jest platformą, która w trybie ciągłym i natychmiastowym klasyfikuje i przypisuje wszystkie zdarzenia do określonych komponentów środowiska IT.
Ich połączenie w sieć relacji i zależności sprawia, że zdarzenie przypisane do jednego z nich wpływa na określony komponent i jego otoczenie.
Organizacja przeszła do chmury publicznej skuszona oszczędnościami. Dział IT i księgowość mają rozbieżne informacje o aktualnych kosztach. Przy pomocy inTracka mogą sprawdzić, czy faktycznie zostały obniżone koszty posiadanej infrastruktury i systemów oraz czy zmniejszył się dług technologiczny. InTrack umożliwia również przeprowadzenie symulacji kosztów w planowanej infrastrukturze, dzięki czemu łatwiej podjąć decyzję o realizacji lub zaniechaniu niektórych projektów transformacyjnych.
Dział IT realizuje kilkadziesiąt procesów pośrednio lub bezpośrednio dotyczących klientów detalicznych i biznesowych. IT posiada swój sprzęt, ale korzysta też ze wsparcia dostawców usług, w tym usług przetwarzania danych chmurowych i infrastrukturalnych. Z usługodawcami IT podpisało umowy RODO, dotyczące przetwarzania danych. Jeden z klientów podlega regulacjom, zabraniającym transferu danych poza UE. IT uznaje, że spełnia to wymaganie. Podczas wdrożenia inTrack analizuje i wizualizuje procesy oraz systemy, aplikacje, sprzęt i usługi zewnętrzne . Okazuje się, że w jednym z procesów, poboczny system raportowy został postawiony w chmurze, gdzie jako podstawową lokalizację wskazano Niemcy – kraj UE. Jednak analiza danych historycznych z ostatniego pół roku pokazała, że przez 10 godzin system raportowy był uruchomiony z ośrodka zapasowego chmury w Wielkiej Brytanii. IT podjęło decyzję o przeniesieniu serwera raportowego z chmury do kolokowanego Data Center w Polsce, aby móc skorzystać z tego serwera dla klienta bez narażanie się na niedotrzymywanie zobowiązań RODO.
Do średniej wielkości firmy przychodzi klient z nową potrzebą biznesową, opartą niemal w całości o IT. Klient posiada dość szczegółową specyfikację techniczną i zwymiarowane potrzeby sprzętowe i aplikacyjne. Firma jest rozliczana z marży, więc powinna precyzyjnie określić swoje koszty oraz przedstawić ofertę klientowi. Minimum kosztów można wyliczyć korzystając z już posiadanych i wykorzystywanych zasobów, ewentualnie uzupełniając braki nowymi zakupami. Precyzyjnej wyceny można dokonać jedynie znając pełny model kosztowy istniejącego środowiska. Dodanie do modelu w InTrack elementów brakujących dla świadczenia oferowanej usługi pozwoli w trybie what-if automatycznie określić jej koszt a tym samym określić jej cenę czy też rentowność.
W grupie kapitałowej jedna ze spółek odpowiada za funkcjonowanie IT w pozostałych spółkach. Dzięki usłudze Service Desk, dostępnej również w formie aplikacji mobilnej, firma może kolejkować zgłoszenia i metodycznie rozwiązywać problemy, które zgłaszają pracownicy. Zarządzanie konfiguracją i zmianami w infrastrukturze przy pomocy zdalnego pulpitu oraz monitoring usług w czasie rzeczywistym pomaga utrzymać odpowiedni poziom obsługi.
Dział IT i kontroling nie mogą się porozumieć w kwestii obniżenia kosztów, które pochłaniają znaczną część budżetu firmowego. Firma nie ma kontroli nad licencjami i faktycznym na nie zapotrzebowaniem. Chce wprowadzić standardy stanowiskowe. drożenie platformy InTrack pozwala organizacji odzyskać kontrolę nad zgodnością oprogramowania i monitorować licencje. Wiedza na temat aktualnych wersji jest dopstępna natychmiast, proces onboardingu przebiega sprawnie, a koszty działu IT spadają o 30%.